Rýchla cereálna zmes

Kategórie
 
 
 
 
 

 

Potrebujeme (1 porcia):

- 4 PL ovsených vločiek

- 1 PL ovsených otrúb

- 1 PL lúpaných konopných semienok

- 1 PL vlašských orechov

- 1 PL sušených hrozienok

- 1/4 ČL škorice

- 1 PL medu alebo javorového sirupu

- 1 nastrúhané alebo nakrájané jablko

- hrsť drobného ovocia (maliny, jahody, černice)

 

Príprava:

Suché ingrediencie zmiešame a zalejeme vriacou vodou tak, aby sa vytvorila stredne hustá kaša. Pokiaľ použijeme mrazené ovocie, premiešame ho do zmesi ešte pred zaliatím vriacou vodou. Po napučaní zmesi pridáme strúhané jablko a osladíme medom. Môžeme zjemniť trochou bieleho probiotického jogurtu.

Tieto raňajky napomáhajú udržať stabilnú hladinu cukru, k čomu okrem komplexných sacharidov a vlákniny prispieva aj škorica. Tá má vplyv nie len na hladinu cukru, ale môže Vám pomôcť znížiť aj hladinu cholesterolu. Ak máte pocit, že sa krátko po raňajkách cítite hladní, môžete množstvo konopných semienok a vlašských orechov o niečo zvýšiť. Pomôže Vám to dlhšie udržať pocit sýtosti.

 

Zdravé raňajky sú základným predpokladom dobrého naštartovania Vášho metabolizmu. Určite ich nevynechávajte. Práve ráno máte príležitosť využiť aj kalorickejšie potraviny ako sú orechy a olejnaté semená. Správne zostavené raňajky by mali obsahovať celozrnné obilniny (ovsené vločky, celozrnný chlieb, celozrnné palacinky a pod.) a kvalitný tuk (napr. konopné semienka). Pri sladkej variante môžete pridávať ovocie, pri slanej surovú zeleninu.

 

Zdroj: Konopná kuchárka - Mudr. Alexandra Frolkovičová

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia