Kategórie
 
 
 
 
 

STAROSTLIVOSŤ O VLASY

Vďaka tomu, že konopný olej je jedným z najbohatších zdrojov EFA a ďalších živín je výborným pomocníkom v silných a zdravých keratínových prípravkoch. Keratín je základným proteínom vlasov (a nechtov) vyznačujúci sa prítomnosťou cystínu a je zodpovedný za jeho štrukturálnu integritu. Okrem zlepšovania štrukturálnej kvality vlasov, vysoký obsah lipidov v konopnom oleji zvyšuje ich elasticitu, objem a lesklosť. Zloženie EFA konopného oleja a vysokej hydratačnej schopnosti robí z neho ideálnu zložku pre suché vlasy a pokožku hlavy.

 

ŠAMPÓNY

Prioritnou témou medzi spotrebiteľmi je túžba po šetrných produktoch starostlivosti o vlasy obsahujúce miernejšie, prírodne ingrediencie, ale aj naďalej poskytujúce vysokú ochranu proti poškodeniu. V odozve na tieto spotrebiteľské ohlasy sa do produktov začlenili aj kondicionéry, ako rastlinné hydratačné zvlhčovadlá a proteíny, čo dáva produktom značku prírodné. Šampóny a kondicionéry takmer vždy obsahujú povrchovo aktívne látky, ktoré sú schopné rozpustiť a odizolovať vlas z jeho prirodzeného, normálneho lipidového obalu, čím sa stávajú suchými, sú lámavé a bez lesku. Konopný olej vytvára film, ktorý pokryje celý vlas až ku korienku, čím sa znižuje rozptyl svetla a tým sa zlepšuje lesk a celkový pocit z pekných a zdravých vlasov. Tento film má schopnosť udržať vlhkosť vo vlase a pretože Amino kyseliny sú dostatočne malé, preniknú do korienkov a hydratujú vlasy z vnútra.

 

PRÍPRAVKY NA VLASOVÝ STYLING

Primárnym účelom stylingových prípravkov je kontrolovať vlasy, celkový efekt je pre zlepšenie vzhľadu. Aby tak fungovali, väčšina stylingových produktov, ako je sprej na vlasy, pena, styling gél, vlasový krém alebo pomáda obsahujú zvýšené množstvo mastných minerálov alebo tužidlových prísad. Pomády sú napríklad výrobky na olejovom základe, obsahujúce prevažne minerálne oleje alebo ropné látky (od 75 % do 98 %). Pridanie konopného oleja môže ovplyvniť ťažký, mastný pocit z týchto zložiek a pridať vláčnosť a zvýšiť pevnosť vlasov.

 
 

Konopná kozmetika - Šampóny

Zoradiť produkty podľa: Vzostupné poradie
Výrobca: 
Zobraziť na stránku:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia