Kategórie
 
 
 
 
 

Konopný olej - CBG konopný olej

 
 
 
CBG - Praotec všetkých kanabinoidov!

BG (Cannabigerol) sa zdá byť kanabinoid zodpovedný za väčšinu účinkov konope. Mnoho ľudí však ani nevie, že takáto látka v konope vôbec existuje. To preto, že CBG pracuje v zákulisí, ktoré vedci len nedávno začali odkrývať ....

CBG a jeho účinky

CBG je nepsychoaktivní kanabinoid a je ako taká "kmeňová bunka" ostatných látok v konope. CBG je možné rýchlo zmeniť na iné kanabinoidy pomocou enzýmov prítomných v konope, čo vysvetľuje často jeho nízku koncentráciu.

Okrem svojej jedinečnej úlohy pri vytváraní iných kanabinoidov, má CBG rad dôležitých účinkov charakteristických prave len pre túto látku.

Ako vysvetľuje Dr. Bonni Goldsteinová, riaditeľka lekárskeho centra "Canna centier", CBG inhibuje zadržiavanie chemické látky v našom mozgu zvanej GABA.

"Keď je GABA potlačovaná, dosiahnete naozajstnú svalovú relaxáciu a zároveň odstránite stavy úzkosti . V tomto sú účinky podobné CBD. CBG sa tiež javí ako veľmi dobré antidepresívum a preukazuje protiplesňové účinky." Dodáva Dr. Goldsteinová.

CBG a výskum

Keďže sa doteraz CBG skúmalo málo, takmer vôbec, je dostupných málo dôkazov. Väčšina výskumov naznačuje podobné účinky ako CBD, ale na presné určenie účinkov si musíme ešte chvíľu počkať.

Začiatkom tohto roka pozorovali výskumníci z Talianska antibakteriálne a protizápalové účinky CBG v experimentálnom modeli zápalového ochorenia čriev. Záver výskumu hovorí, že CBG môže predstavovať nový terapeutický model liečby pre pacientov s poruchami tráviaceho systému.

Ďalšie predklinické štúdie naznačujú viac možností využitia CBG ako inhibítora COX-2, prípadne ako náhradu liekov známych ako nesteroidné protizápalové lieky (NSAID).

Rozhodne je potrebné ďalej skúmať CBG a jeho medicínsky potenciál aj spôsoby jeho využitia v praxi. Napriek tomu je skvelé vedieť, že ďalší z látok obsiahnutých v konope, okrem THC alebo CBD by mohla pomáhať chorým ľuďom. Nehovoriac o tom, že bez CBG by ani väčšina ostatných kanabinoidov nemala ako vzniknúť.

CBG konopný čaj

CBG konopná herba sa pestuje a ručne zberá v Čechách v Stredočeskom kraji v podmienkach ekologického poľnohospodárstva. Konkrétne sa jedná o francúzsku odrodu Santica, ktorá je známa svojím obsahom CBG - kanabigerolu a prakticky žiadnym THC.

CBG čaj sa pýši sviežou zelenou farbou, krásnymi paličkami a príjemnou vôňou.

Konope harmonizuje základné procesy v tele, a tým podporuje jeho prirodzenú obranyschopnosť. Má relaxačné účinky. Priaznivo pôsobí na srdce, svaly, kĺby, kožu a tiež na hladinu cholesterolu a glukózy v krvi. Vďaka čaji doprajete telu hlbokú regeneráciu, psychickú pohodu a dobré trávenie . Nepôsobí omamne.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia