Seborea dokáže potrápiť deti aj dospelých

Kategórie
 
 
 
 
 

Seborea alebo seboroická dermatitída je ďalšou z rady kožných onemocnení, ktoré spôsobujú nielen zdravotné problémy, ale komplikujú takisto pobyt na verejnosti, znižujú sebavedomie a dokážu ovplyvniť aj psychickú pohodu človeka. Toto onemocnenie sa vyskytuje prevažne u psychicky náročných zamestnaniach ako napríklad u manažerov, u ľudí, ktorí majú v práci rýchle prechody z tepla do zimy alebo naopak. Týmto onemocnením trpí každý druhý človek bez toho aby si to uvedomoval. Deti prichádzajú kvôli seborei o bezstarostné detstvo a v dospelosti spôsobuje nemalé problémy napríklad pri zoznamovaní. Neoplatí sa čakať kým sa nemoc rozvinie. Je predsa nepríjemné mať vyrážky na tvári! Skúste konopné prípravky značky CutisHelp, ktoré sú ako jedni z mála skutočne účinné a dokážu výrazne zmierniť nepríjemné príznaky!

 

Ako a kde sa seboroická dermatitída prejavuje

  • Začervenaním a zlupávaním pokožky
  • Šupiny a začervenanie v T zóne tvári (čelo, nos a oblasť okolo nosa)
  • Nepríjemné svrbenie
  • Červená vyrážka
  • Suché a šedé ložiská alebo mastná a šupinatá pleť
  • Výskyt vo vlasoch, v tvári, na hrudi či medzi lopatkami
  • Žlté chrasti za ušami
  • Výrazný výskyt kožného mazu

 

Veľa lupín? Môže to byť začiatok seborei

Tvorí sa Vám hodne lupín? Môže to byť iba drobná odchylka od zdravej vlasovej pokožky alebo začínajúca seborea. Seboroická dermatitída nemá hneď jasné príznaky a lekári ju niekedy nedokážu úplne jasne určiť. Ale pokiaľ Vám začervenalá alebo odlupujúca pokožka zasahuje až za hranicu vlasov, je to seboroická dermatitída. Preto neváhajte a použite naše konopné prípravky – konopný krém alebo konopný šampón.

 

Za seboreu môžu gény, hormóny či imunitný systém

Seboroická dermatitída nemá vždy jasného pôvodcu. Môže mať základ v génoch, takisto môže súvisieť s imunitným systémom. Jej výskyt takisto ovplyvňujú do značnej miery aj hormóny. Liečba seborei preto nie je jednoznačná a niekedy pomôžu aj správne zvolené kozmetické prípravky. Ukázalo sa, že látky z konope majú priaznivý vplyv na potlačenie nežiadúcich prejavov na pokožke a dokáže ju regenerovať. Skúste náš konopný šampón alebo konopný krém na seboreu a buďte krásny. Prípravky nájdete aj u nás v sekcií Cutishelp/Zdravotnákozmetika...

 

Pridané 11.08.2012

Zdroj: www.cutishelp.sk

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia