Konope ešte neukázalo všetky svoje liečivé schopnosti

Kategórie
 
 
 
 
 

Konope, ktoré ľudstvo sprevádza už niekoľko tisíc rokov, má v posledných desaťročiach pohnutú históriu. Hnutie Hippies konope v 60. rokoch milovalo pre jeho halucinogénne účinky, ale spoločnosť túto unikátnu rastlinu preto skoro zavrhla. Dnes sa ukazuje, že dôležité liečivé látky obsiahnuté vo väčšom zastúpení sú predovšetkým v technických odrodách konope (obsah THC je u nich menší než 0,3%). Tieto vysoko účinné látky sa dajú využiť pri liečení mnohých chorôb. Je to predovšetkým Cannabidiol (CBD), ktorý je nehalucinogénnou látkou s vysokými protizápalovými účinkami (až 20 krát účinnejší než kyselina acetylsalicylová – acylpyrin), ktorý preukazuje podľa posledných výskumov priaznivé účinky na ekzémy, rôzne typy dermatitídy a ďalšie onemocnenia pokožky, na bolesti chrbta, bolesti kĺbov, bolesti šliach a svalov. Toto všetko Vám ponúkajú Cannabidioly, a nie Tetrahydrocannabinol (THC) ako si dnes mylne ľudia myslia alebo im je to predkladané. Obsah liečivých Cannabidiolov je práve vyšší v technických odrodách konope. Naopak THC je vhodnejší pri liečbe neurovegetatývnych onemocneniach (viď nižšie).

 

Konope – hitom sú jeho liečivé vlastnosti

Konope sa delí na dva významné druhy – konope indické a konope siate. Konope indické je vyhľadávané pre jeho halucinogénne látky, ktoré sa vyskytujú na listoch a „kvetoch“. Konope siate sa pestuje pre stonky, olejnaté semená a Cannabidiol. A práve olej a Cannabidiol z konope siateho (s nízkym obsahom THC upraveného podľa legislatívy) tvoria významný zdroj liečivých účinkov. Olej obsahuje vysoké percento a priaznivú skladbu esenciálnych mastných kyselín, ktorá je pre človeka veľmi dôležitá – nevyhnutná.

Pre liečené účinky na nervové choroby sa v súčasnosti skúmajú ďalšie látky z konope, napríklad kanabinoidy. Sú obsiahnuté iba v konope a doposiaľ sa zneužívali pre halucinogénne účinky. Vedecké pokusy ukázali, že majú širšie pole pôsobnosti. Je šanca, že by mohli liečiť napríklad Parkinsonovu nemoc, imunitné poruchy, rakovinové nádory či roztrúsenú sklerózu.

Na čo látky obsiahnuté v technickom konope priaznivo pôsobia?

  • Na lupienku, ekzém a ďalšie kožné choroby
  • Na bolesti kĺbov, chrbtu, šliach a svalov
  • Na poruchy imunitného systému

 

Konope je základom nových kozmetických a zdravotných prípravkov

Priaznivé vlastnosti konope, ale bez narkotických a halucinogénnych látok, sa využívajú pri výrobe kvalitnej kozmetiky CutisHelp. Konopná masť prospieva poškodenej a podráždenej pokožke napríklad pri lupienke, atopickom ekzéme či akné. Konopný gél schladzuje a upokojuje zapálené miesta.

Základom konopnej kozmetiky spoločnosti Parenteral je konopný olej extrahovaný pomocou šetrných metód zo semien a listov technického konope. Štátne úrady schválili túto surovinu pre výrobu liečivých prípravkou. Konopná kozmetika CutisHelp zahrňuje taktiež čistiacu emulziu, konopný krém, gélovú vodu, konopný šampón, konopné mazanie či telový konopný balzam. Vyskúšajte účinky konopnej kozmetiky. Budú pre Vás príjemným prekvapením.

 

Pridané: 07.12.2012

Zdroj: cutishelp.sk

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia