Kategórie
 
 
 
 
 
CutisHelp zdravotná kozmetika
 
 

Konopná kozmetika - Všetky produkty - CUTISHELP - CutisHelp zdravotná kozmetika

Zoradiť produkty podľa: Vzostupné poradie
Zobraziť na stránku:
 
 
 
CutisHelp zdravotná kozmetika

Unikátna kvalita aktívnej zložky prírodného oleja

 

Všetky prípravky CutisHelp sú založené na vlastnostiach extrahovaného konopného oleja, ktorý sa od (tzv. za studena) lisovaného oleja zásadne líši svojou čistotou, kvalitou a účinnosťou. Patentovo chránenou nechemickou extrakciou sa do oleja neprenášajú bielkoviny a rôzne nečistoty, ktoré sú pri dermatologickej aplikácii často významným zdrojom dráždenia a vzniku alergických reakcií. Navyše sa týmto spôsobom dosahuje väčší objem a vyváženejší pomer dôležitých výživových a protizápalových zložiek, ktoré získaný olej obsahuje.

 

Po niekoľkoročnom úsilí spoločnosti Parenteral a.s. boli v rámci spolupráce s Vysokou školou chemicko-technologickou a Štátnym ústavom pre kontrolu liečiv v Prahe vytvorené štandardy pre zápis konopného oleja do Českého liekopisu.

 

Od septembra 2010 sú kritériá na jeho používanie súčasťou záväzných noriem v Českej republike, čo znamená prielomovú skutočnosť a základ pre široké využitie liečebných vlastností konope.

 

Samozrejme to však neznamená, že každý olej získavaný z konopných semien možno považovať za vhodný, resp. použiteľný na farmaceutické účely; záleží predovšetkým na kvalite semien, spôsobe ich uskladnenia ako aj spôsobe samotného spracovania oleja.

 

Olej v liekopisnej forme musí spĺňať prísne kvalitatívne i kvantitatívne parametra z hľadiska obsahu bioaktívnych látok a ďalších sledovaných zložiek.

 

Olej v prípravkoch CutisHelp sa pravidelne prísne kontrolu a dlhodobo zodpovedá stanoveným kritériám na výrobu liečivých a pomocných látok i na výrobu liečivých prípravkov pre praktické farmakoterapeutické aplikácie v medicíne.

 

Optimálne účinné zloženie

 

Koncentrácia oleja v jednotlivých produktoch je na základe dlhodobých klinických skúseností stanovená tak, aby sa dosiahlo optimálne, príjemné a pre pacienta nezaťažujúce pôsobenie s optimálnymi výsledkami. Na postihnutú pokožku nie je vhodné aplikovať samotný konopný olej, vzhľadom na vysokú koncentráciu bioaktívnych zložiek a vysychavý charakter môže spôsobiť množstvo nežiaducich komplikácií.

 

Nadštandardná znášanlivosť

 

Receptúry produktov CutisHelp sú vytvárané tímom lekárov a farmaceutov výhradne z nedráždivých liekopisných komponentov, osvedčených pri dermatologickej liečbe. Konzistenciou sú prípravky prispôsobené potrebám pokožky s ohľadom na konkrétny druh postihnutia. V prípade produktov určených pre ekzematikov a psoriatikov sa zámerne používa farmaceutická biela vazelína ako celosvetovo najrozšírenejší a najtolerovanejší, úplne neutrálny a nedráždivý základ, ktorý zároveň vytvára kvalitnú oklúziu zabraňujúcu nadmerným stratám vody z pokožky a tým ju sekundárne hydratizuje.

 

Receptúry nepoužívajú žiadne dráždivé alebo neprirodzené konzervačné zložky a zásadne sa vyhýbajú všetkým doposiaľ známym alergénnym látkam.

 

Dlhodobé testovanie

 

Výrobky CutisHelp sa pred uvedením na trh mnoho mesiacov testujú a výsledky ich pôsobenia sa hodnotia, základným cieľom je dosahovať maximálne možný efekt pri starostlivosti a kožné problémy a ochorenia, ktorý prinesie pacientom úľavu a zlepšenie celkového stavu pokožky.

 

výrobky CutisHelp postihnutú pokožku významne upokojujú, regenerujú a podporujú jej správne funkcie. Navyše sú nezávisle dermatologicky testované Štátnym zdravotným ústavom v Prahe.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia