Ako sa vyrába konopná kozmetika CutisHelp - podrobný postup.

Kategórie
 
 
 
 
 

Cesta od rastlinky konope až po dermatologický prípravok.

 

Kľúčovou aktívnou zložkou prípravkov CutisHelp je olej, ktorý sa získava špeciálnou fyzikálnou extrakciou zo semien technického konope Cannabis sativa (Konopné siate), ktoré sa dnes bežne pestuje na priemyselné účely a je jedinečnou surovinou pre farmaceutické spracovanie.

 

Začiatok rastu rastlín technického konope po ich zasadení.

Začiatok rastu rastlín technického konope po ich zasadení.

Cannabis sativa je jednoročná rastlina pochádzajúca zo strednej Ázie a patriaca do čeľade Cannabaceae. Zákon povoľuje pestovanie technických odrôd konope, ktoré obsahujú iba stopové a z hľadiska psychotropných účinkov nevýznamné množstvo THC (tetrahydrocannabinolu).

 

 

 

Konope siate je rýchlo rastúca vegetačne nenáročná plodina.

Rastliny dorastajú v priemere do výšky 2 -3 m a na ich vrcholci sa vytvárajú drobné semená bohaté na olej a bielkovinu Edestin, ktorá je veľmi podobná ľudskému gamma globulinu.

 

 

 

 

Konope v dobe kvitnutia, kedy sa začínajú postupne vytvárať semená.

Základnou surovinou pre prípravky CutisHelp môžu byť len najkvalitnejšie konopné semená spĺňajúce prísne kritéria na obsah účinných zložiek.

 

 

 

 

Zber konope, ktorý je vzhľadom k vláknitým a pevným stonkám technologicky náročná, vyžaduje použitie špeciálnych strojov.

S každou novou šaržou semena sa vykonávajú laboratórne analýzy, kedy musí spĺňať štandardy pre výrobu liekopisnej formy konopného oleje.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konopné semená majú priemernú veľkosť 3-5 mm a vyznačuje sa jemnou orieškovou chuťou a vôňou.

Z vybranej suroviny sa následne extrahuje olej patentovanou metódou prostredníctvom CO(Európsky patent č. EP1706127). Jedná sa o veľmi šetrný fyzikálny spôsob, ktorý zachováva kompletnú terapeutickú kvalitu konopného oleja a neprenáša do neho v dermatológií dráždivé bielkoviny.

 

 

Zariadenie na extrakciu oleja pomocou CO

Po extrakcii prechádza olej laboratórnymi testami, aby spĺňal všetky kritéria dané liekopisnou normou a to predovšetkým z hľadiska obsahu esenciálnych mastných kyselín, CBD (nepsychoaktívnych protizápalových cannabinoid) a ďalších bioaktívnych zložiek. Po tomto procese je pripravený na výrobu konopných prípravkov CutisHelp.

 

 

 

Extrahovaný konopný olej je najbohatším a najvyváženejším prírodným zdrojom esenciálnych mastných kyselín, ktoré sú nevyhnutné pre správny vývoj a funkciu kožných buniek.

Dôležitou súčasťou výroby mastí, krémov či šampónov je aj príprava príslušných obalových materiálov, v ktorých je zaistená dlhodobá nemeniaca sa kvalita výrobkov. Používajú sa tuby a fľaštičky zo špeciálnych materiálov s UV bariérami.

 

 

Výroba laminátových túb; prebiehajúca podtlač materiálu grafickým návrhom

V certifikovaných výrobných priestoroch potom vznikajú finálne výrobky. Podľa štandardizovaných receptúr, ktoré sú vytvorené lekárskymi a farmaceutickými odborníkmi značky CutisHelp, sú pripravené jednotlivé masťové, krémové a ďalšie kompozície, ktoré sú ďalej plnené do obalov, ukladané do krabičiek a kartónov. Každá šarža produktov musí prejsť kvalitatívnou laboratórnou kontrolou.

 

 

Výroba prípravkov CutisHelp

Zostáva už len cesta výrobkov CutisHelp určených pre starostlivosť pri ekzéme, psoriáze, akné, oparoch, seboroickej dermatitíde, kožných defektoch alebo zápaloch a bolestiach pohybového aparátu ku Vám.

 

Pridané: 21.11.2011

Zdoj: www.cutishelp.com, www.cutishelp.sk

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia