Osvedčené prípravky pri kožných problémoch

Kategórie
 
 
 
 
 

Ponuka voľne predajných mastí a krémov na kožné problémy je dnes pomerne široká. Výber vhodného výrobku je však nutné starostlivo zvažovať a najlepšie sa o jeho použití poradiť so svojím ošetrujúcim lekárom.

Ekzém, lupienka, akné ...
Naša koža, rovnako ako každý iný orgán, trpia nepríjemnými problémami a ochoreniami, ktoré môžu znižovať kvalitu života ďaleko viac než mnohé iné zdravotné ťažkosti. Ľudia s ekzémom alebo psoriázou musí bojovať ako s prejavmi choroby samotnými, tak aj s ťažkým psychickým aspektom väčšinou rozpačitých reakcií okolia - ich ochorenia je skrátka vidieť. Správna starostlivosť o pokožku je potom nutnou súčasťou komplexnej dermatologické liečby, ktorú nemožno podceňovať.

Výber kvalitného dermatologického prípravku je základom.
Ponuka voľne predajných mastí a krémov na kožné problémy je dnes pomerne široká. Výber vhodného výrobku je však nutné starostlivo zvažovať a najlepšie sa o jeho použití poradiť so svojím ošetrujúcim lekárom.

Veľmi kvalitné a účinné dermatokozmetické prípravky predstavuje zdravotná kozmetika CutisHelp, ktorá bola lekármi špeciálne vyvinutá na ošetrenie pokožky pri ekzéme - predovšetkým atopickom, pri lupienke, seboroickej dermatitíde, akné, oparoch, lupinách a kožných defektoch.

Výrobky prirodzenou cestou ovplyvňujú zápalové procesy v koži, postupne upravujú jej celkový stav a podporujú správne fungovanie. Používanie zdravotnej kozmetiky poskytuje narušenej koži ideálne ošetrenie a podstatným spôsobom znižuje potrebu aplikácie protizápalových kortikosteroidných dermatologických liečiv, ktoré majú rad vedľajších účinkov, a preto ich nemožno nasadzovať dlhodobo.


100% účinná prírodná zložka: extrahovaný konopný olej CutisHelp Konopná masť Defekt pri poškodenej koži 50ml
Kľúčovú zložkou mastí, krémov i ďalších produktov CutisHelp je olej, získaný moderné nechemickou extrakciou zo semien technického konope siateho (Cannabis sativa). Patentovaný spôsob spracovania je základom vzniku špičkové farmaceuticky aktívne suroviny, ktorá preukazuje veľmi úspešné použitie nielen v dermatológii.

Iba prostredníctvom uvedenej metódy je možné dosiahnuť vysokej kvality, čistoty a účinnosti látok konopného oleja. Podstatná je v ňom neprítomnosť bielkoviny, ktorá sa inak v každom prírodnom oleji bežne vyskytuje a je zdrojom dráždenie kože.

Olej zo semien konope siateho, získaný uvedenou extrakciou, sa vyznačuje vynikajúcimi protizápalovými, antibakteriálnymi, regeneračnými a penetračnými vlastnosťami, ktoré lieky CutisHelp optimálne využívajú.

Časté obavy, že táto zdravotná kozmetika môže mať halucinogénne či návykové zložky, sú úplne zbytočné. Spracovávané semená pochádzajú z vyšľachtených tzv technických odrôd konope bez obsahu látok zo skupiny kanabinolu. Pestovanie a používanie technických odrôd konope je zákonom povolené a nepredstavuje žiadne nebezpečenstvo.

Nedráždivé zloženie mastí a krémov
CutisHelp zdravotná kozmetika si zakladá na čo najoptimálnejšom celkovom zložení prípravkov pre chorú kožu. K extrahovanému konopnému oleju nepoužíva komerčne propagované kozmetické komponenty, ale iba liekopisné zložky, overené v dermatológii pre narušenú pokožku ako najvhodnejšie. Základom mastí a krémov je väčšinou biela farmaceutická vazelína, ktorá je považovaná za najvhodnejšiu emoliencium (látky vyhladzujúce kožu zvýšením hydratácie, tj doplnením vody do rohovej vrstvy). Do výrobkov sa vďaka vysokej kvalite oleja nezaraďujú ani syntetické konzervačné látky, ktoré pokožku často dráždia.

Vhodné aj pre deti, tehotné a dojčiace ženy
Prípravky nie sú určené len pre dospelých, svojím charakterom sú odporúčané aj pre najmenšie deti (novorodenca), tehotné a dojčiace ženy.

Doba ich používania nie je obmedzená a nepredstavuje pre organizmus žiadnu záťaž. Práve naopak platí, že čím dlhšie sú používané, tým prínosnejší majú efekt pre postihnutú kožu.

Vynikajúce výsledky pri kožných problémoch
Skúsenosti s prípravkami CutisHelp na významných dermatologických pracoviskách v Českej republike i zahraničí ukazujú jednoznačné výsledky:

80% pacientov - úplné upokojenie ťažkostí

15% pacientov - zlepšenie stavu

4% pacientov - bez zmien

1% pacientov - aplikácia predčasne prerušená

z individuálnych psychických i psychologických dôvodov

Pacienti i lekári hodnotia aplikáciu mastí a krémov s extrahovanými konopným olejom ako vynikajúcu a veľmi účinnú pomoc pri kožných problémoch a ochoreniach.

Najmä v prípade atopického ekzému je možné docieliť pri pravidelnej starostlivosti úplné upokojenie kože a vymiznutia akútnych stavov.

V prípade kožných defektov nastáva mnohonásobne rýchlejšia bezproblémová regenerácia narušeného tkaniva bez nežiadúceho zjazvenie, vzniku infekcie a ďalších vonkajších nepríjemných estetických následkov.

 

Pridané: 26.10.2011

Zdroj: www.cutishelp.sk; www.lekarna.cz

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia