Prečo by mali ľudia jesť viac konopného semienka?

Kategórie
 
 
 
 
 

Zdá sa, že skupina storočných ľudí v čínskej dedine narazila na ozajstnú „fontánu mladosti“ v podobe konopných semien. Obyvatelia Bama Yao sa ako málo ktorí ľudia na svete dožívajú veku 100 a viac. Tajomstvo ich výnimočnej dlhovekosti je však vysoký príjem konopných potravín

Niet divu, že konope je nutričná ​​„elektráreň“, ktorá je bohatá na živiny, ktoré sú prevenciou pred mnohými ochoreniami. V týchto malých konopných semienkach sú obsiahnuté  rady vitamínov, minerálnych látok, antioxidantov a zdravých tukov, vrátane vápnika, draslíka, horčíka, síry a železa a tiež vitamíny A, B, C, E a D. Obsahujú omega-3 a -6 mastné kyseliny. Konope je jedna z najlepších potravín, ktoré môžeme konzumovať pre zdravú myseľ a silné kardiovaskulárne zdravie. Konope má tiež pozoruhodnú úroveň fytolemu (nenasýtený alkohol).Pravidelné konzumovanie konopných semien môže pomôcť znížiť riziko vzniku rakoviny. Konope tiež zmierňuje zápal. 

Silný liek v malom balení

Ľudí trápia tiež poruchy súvisiace s vekom, ako je - cukrovka, ochorenia srdca a rakoviny.

Znížením zápalových reakcií v tele je možné podstatne znížiť riziko týchto ochorení. Konope je významným hráčom v tejto oblasti. Konope je bohaté na vzácne omega-6 mastné kyseliny. Konope blokuje tvorbu zápalových molekúl. A čo viac, konope je GLA(Kyselina gama-linolenová) a znižuje zápal konečným prevedením do prostaglandínu a silných protizápalových látok.

 

Ekzém

Ďalším zápalovým ochorením je ekzém, ktorý sa prejavuje vyrážkami a možno sa ním ľahko nakaziť.
Na ekzém priaznivo vplýva konopný balzám. Ako uvádza William Gamonski v Magazíne Life 
Extension.Pre otestovanie účinkov konopného oleja na klinických symptómoch atopickej dermatitídy, fínski vedci vykonali randomizovanú kontrolovanú štúdiu, kde vybraní pacienti budú užívať 2 lyžice konopného oleja denne po dobu ôsmich týždňov. Počas ďalších ôsmich týždňov pacienti vysadia konopný olej. Pacientom bolo povedané, aby zachovali ich bežnú stravu a vyhli sa pleťovým krémomPočas fázy s konopným olejom pacienti zaznamenali štatisticky významný pokles vysušenej kože o 29,4% a svrbenie kože o 39%.

 

 

 

Jednoduché spôsoby, ako pridať viac konopných semienok do vášho života

Ak by ste chceli využívať výhody konope, ale neviete, kde začať, tak tu je niekoľko návrhov, ktoré vám pomôžu začať: 

 

  • 1 PL  konopného oleja do smoothies, coctailov alebo len tak, každé ráno.
  • Ovsené vločky s jogurtom posypeme konopnými semienkami
  • Ako náhrada píniových orieškov vo vašom obľúbenom peste (môžete nahradiť aj olivový olej konopným olejom)
  • Ako prísada do uvarených polievok, cestovín
  • Zmiešajte s maslom na chlieb alebo na toust.
     
  • Alebo môžete skúsiť niektoré z našich receptov.


 

 

...

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia